13 kwietnia 2015

Black, black, black...

Ostatnio natknęłam się na tekst u których budził on małe kontrowersje. Jedni uważają, że jest on wymuszeniem poczucia winy  i nic więcej. Mnie po przeczytaniu tego to uczucie nie dopadło w odróżnienia od zmieszania i lekkiego mętliku w głowie. Tekst pokazuje jak dużo rzeczy (materialnych i przeciwnie) mamy, czego tak na prawdę i tak nie doceniamy, ponieważ dla nas stanowią normalność. A umiejętność czerpania radości właśnie z tych rzeczy to chyba jedna z podstawowych umiejętności, które w tych czasach zanikają poprzez zdecydowanie. Przeczytajcie ten tekst i sami dojdźcie do wniosku co o tym sądzicie. 

'Jeżeli masz jedzenie w lodówce, ubranie na sobie, dach nad głową i łóżko do spania... to jesteś bogatszy niż 75% ludzi na świecie. Jeśli masz pieniądze w banku i trochę drobnych w portfelu... to należysz do 8% najbogatszych ludzi na Ziemi. Jeśli obudziłeś się dziś rano bardziej zdrowy niż chory - to masz się lepiej niż milion ludzi, którzy nie przeżyją tego tygodnia. Jeśli nigdy nie doświadczyłeś niebezpieczeństw wojny, samotności więzienia, tortur i głodu... to jesteś w lepszym położeniu niż 500 milionów ludzi na świecie. Jeśli możesz chodzić do kościoła, centrum, po ulicach bez strachu przed aresztowaniem, torturami i śmiercią - masz więcej szczęścia niż miliard ludzi na tym świecie. Jeśli możesz trzymać kogoś za rękę, przytulić drugą osobę lub chociaż poklepać po ramieniu... to jesteś szczęściarzem. A jeśli potrafisz czytać - jesteś szczęśliwszy niż dwa miliardy ludzi, którzy w ogóle tej umiejętności posiadają'Facebook - Instagram - Ask - Tumblr 
snap: paulaa2103

11 komentarzy:

 1. Bardzo ładne zdjęcia :)

  Pozdrawiam ✿
  ♥Mój blog-kliiik♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie oczywiste a tak nie doceniane. Stają się normalnością na którą przestajemy zwracać uwagę.
  http://mina-doimika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. madry tekst, bardzo czesto niedoceniany tego co mamy

  nickyjxo.blogspot.com Mój blog!KLIK

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety bardzo często nie doceniamy tego co mamy. Narzekamy, że to czy tamto byśmy chcieli. A potem jak to dostaniemy to i tak nie doceniamy. Wyszukując kolejnych zachcianek. A tak naprawdę masa ludzi umiera w tym momencie. To jest strasznie niesprawiedliwe.

  Pozdrawiam
  http://perypetieoliwii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładne zdjęcia
  http://gab4ysia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. nie dostrzegamy tego, a szkoda bo warto cieszyć się z małych rzeczy. piękne zdjęcia :)

  [ life plan by klaudia ]

  OdpowiedzUsuń
 7. zawsze mnie zatsanawialo jak sie robi takie zdjecia ze usta sa czerwone ;p

  OdpowiedzUsuń
 8. Ładne zdjecia. Widzialam juz gdzies ten tekst, daje do myslenia.
  Zapraszam na nowy post!
  http://nataly-natalyy.blogspot.com/2015/04/must-have.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Ładne zdjęcia :) wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń